مقالات

Articles

سنگ و نماد برج شهریور چیست؟

 

شهریورگان یا آذر جشن

همونطور که قبلا گفتیم در تقویم ایران باستان یک روز به برجی که در اون حضور داریم اختصاص داره و جشن برگزار میشه، چهارم شهریور را شهریورگان می نامند، یکی از جشن های دوازده گانه از شمار جشن های آتش که به مناسبت برخورد نام برج و روز برگزار میشه. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر در نظر می‌گیرند.

در جشن شهریورگان مردم در خانه‌ها آتش می‌افروختند و ستایش خداوند و شکر نعمت‌های او می‌گزاردند. در خانه‌ها اغلب میهمانی برپا کرده و خوراک‌های متنوع و ویژه تدارک می‌دیدند و به مناسبت تغییر هوا شب هنگام در بام‌ها نیز آتش می افروختند. در دوران اخیر زرتشتیان جشن شهریورگان را به عنوان روز پدر انتخاب کرده‌اند چرا که شهریور از امشاسپندان مردگونه؛ و به معنای شهریاری بر اراده و نفس است.

 

به نماد تولد یک شهریوری  سر بزنیم که نماد آن سنبله است. یکی از بهترین هدیه­ هایی که میشه تهیه کرد، همین نماد است بسته به بودجه ای که در نظر دارید با فلزهای نقره و طلا سفارش بدید و هدیه ای خاص برای یک شهریوری تهیه کنید. این هدیه قابلیت سفارشی سازی شدن داره، دستنبند، گردن بند، گوشواره و یا جاکلیدی و .... شایدم یک قاب موبایل ، تا جایی که ما میدونیم شهریوری ها افرادی مهربان و پرشور و عاشق پيشه هستند، پس در انتخاب کادو دقت کنید و از همکاران ما راهنمایی و مشورت بگیرید.

 

کمی درمورد شهریوری ها بدونیم

نماد برج شهریور سنبله و عنصر وجودشان خاک است. ستاره حاکم آن ها عطارد است. فلز وجودشان پلاتین و یکی از سنگهای خوش یمن آن ها عقیق سبز است. آنها اهل تجزیه و تحلیل مسائل هستند.

 

جوآن گالری