مقالات

Articles

انواع رنگ چشم در دنیا

چشم قهوه ای بیشترین آمار رنگ در دنیا است، معادل هشتاد درصد از جمعیت جهان و از متداول ترین رنگها می باشد اما کمترین رنگها شامل: طیف آبی و سبز در حدود ده درصد از جمعیت جهان، طوسی، فندقی، کهربایی و ....باقی جمعیت را در بر می گیرد. جالبترین رنگ چشم دنیا که کمیاب ترین هم هست رنگ چشم بنفش می باشد.

رنگدانه های چشم از طریق والدین به فرزندان منتقل می شود. با این حال، والدین با رنگ چشم قهوه ای حتما فرزندانی با این رنگ چشم به دنیا نمی آورند. زیرا گاهی تغییرات ژن ها ممکن است باعث ایجاد رنگ دیگری شود اما خواستگاه اصلی این رنگ چشم آسیا می باشد. بیشترین آمار رنگ چشم آبی در جهان متعلق به کشور فنلاند است و در حدود نود درصد جمعیت این کشور چشمان آبی دارند، طبق تحقیقات دانشمندان رنگ چشم آبی به دلیل عدم حضور ملانین در چشم آبی به نظر می رسد.

اما رنگ چشم بنفش به دلیل دیده شدن مویرگهای خونی بنفش به نظر می رسد و اما رنگ چشم مشکی، ابتدا باید گفت که از لحاظ علمی چشم مشکی وجود ندارد و مشکی درواقع همان قهوه‌ای بسیار پررنگ است. و جالب تر از همه اینها اینکه دقیقا مشابه تمامی رنگ چشمهای موجود در دنیا سنگ زینتی وجود دارد.

اگر تمایل دارید رنگ چشم شما بیشترین نمود را در ظاهر شما داشته باشه، رنگ دقیق چشمتون رو تشخیص بدید و سنگ مورد نظر رو انتخاب کنید و یک رشته از همون رنگ به گردن کنید، اینطوری چشمهای شما بیشتر دیده خواهند شد، در کنار مهره ها با استفاده از یک فلز خاص مثل اسم و طرح سفارشی خودتون هم می تونید این زیبایی رو دو چندان کنید.

 

جوآن گالری