مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

راحت ترین راه برق انداختن طلا

تمامی فلزات حتی طلا بعد از مدتی درخشندگی خودشون رو از دست میدن و نیاز به تمیز شدن دارند تا مثل روز اول زیبا باشند، فکر نکنید که طلا به دلیل جنس متفاوتش فقط با آبکاری تمیز و درخشان خواهد شد، فلز طلا با جذب گرد و خاک و کثیفی رفته رفته کدر میشه و برای تمیز کردنش چندین روش وجود داره که یکی از اون ها رو براتون توضیح میدیم.

وسایل مورد نیاز: یک عدد مسواک نرم (برای اینکه اگر مسواک زبر باشه احتمال اینکه روی طلا خط بندازه خیلی زیاده)، کمی مایع ظرف شویی یا خمیر دندان و یا مایع صابون، یک عدد دستمال آب گیری و کاسه آب

خب حالا از کدوم تمیز کننده باید استفاده بشه؟ اگر طلای شما دارای سنگ و نگین هست پس توصیه ما استفاده از صابون هست اما اگر فاقد نگین و ... بود مایع ظرف شویی یا خمیر دندان را انتخاب کنید.

 

  کمی مواد شوینده داخل آب بریزید و چند دقیقه طلا رو داخل ظرف قرار بدید، با مسواک خیلی آهسته روی سطح مورد نظر بکشید زمانی که درخشندگی مورد نظر شما رو پیدا کرد طلا رو داخل یک ظرف آب بدون مواد شوینده برای مدتی قرار بدید، حالا میتونید از آب بیرون بیارید و روی دستمال آب گیری قرار بدید تا خشک بشه.

اگر از طلا درست نگهداری کنید به ندرت نیاز به تمیز کردن پیدا کنه، روش اول، با طلا زیر دوش نروید و حتی انگشترهارو از دستتون خارج کنید و بعد دست هارو بشویید، هنگام کرم زدن انگشتر در دست نداشته باشید، عطر و اسپری روی طلا نپاشید، اگر اهل استخر هستید به هیچ عنوان طلا به همراه نداشته باشید چون مواد شیمیایی آب استخر طلای شمارو خراب خواهد کرد، در مدت زمانی که از طلاهای خود استفاده نمی کنید اون ها رو داخل یک کیسه ی پارچه ای نرم قرار بدید و درش رو محکم ببندید تا گرد و خاک بهش نفوذ نکنه و در جای امنی قرارشون بدید.

این رو هم فراموش نکنید برای تمیز کردن طلا چندین راه از جمله استفاده از سرکه، جوش شیرین و ... وجود داره که ما فقط یکی از راحت ترین راه ها رو برای شما شرح دادیم

 

برای دریافت مشاوره میتونید با همکاران ما در جوآن گالری تماس بگیرید و به طلاهای خاص با طراحی های بی نظیرشون هم سری بزنید.

 

تیم جوآن گالری