مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

چرا در مراسم عروسی تاج از اهمیت خاصی برخوردار است؟

روز عروسی، یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی هرکسی محسوب می‌شود و همه دوست دارند در اون روز به زیباترین شکل ممکن ظاهر بشوند و از ماه‌ها قبل به دنبال تهیه و تدارک تمامی جوانب عروسی هستند در کنار لباس عروس، که مهم‌ترین خرید عروس به‌ حساب می‌آید، اکسسوری‌های لباس هم جزو موارد قابل‌ توجه هستند که باید با دقت آنها را انتخاب کرد. تاج‌ عروس یکی از این موارد است که در کنار آرایش و لباس عروس، تکمیل‌کننده زیبایی عروس خواهد بود.

 

از گذشته تا به حال تاج ها از جنسهای متنوعی بودند، شاید در زمان انسانهای نخستین، تاج ها از گل و برگ طبیعی تهیه می شدند و یا هر جنسی که در طبیعت بتوانید تصور کنید، از استخوان حیوانات و سنگ و ....که بعد از پیدایش آهن با فلزات ساخته شده و امروزه با جواهرات و انواع سنگهای زینتی تزیین می شود، تاج عروس می‌تواند هم گل باشد و هم جواهر و کریستال. تاج‌گل بر ملاحت عروس می‌افزاید و بسیاری از عروسها گل طبیعی را به عنوان تاج انتخاب می کنند و در کنار آن تاج جواهر ابهت یک ملکه را به او می‌دهد اما به راستی چرا تاج به سر عروسها گذاشته می شود؟ خب احتمالات زیادی وجود دارد که اولین آن افزودن به زیبایی عروس است، بزرگداشتن و ایجاد حس اعتماد به نفس یکی دیگر از دلایل است.

اما در اصل در کنار حس اعتماد به نفس و زیبایی به شخص، تاج باعث می شود یک زن با آهستگی و آرامش بیشتری گام بردارد آن هم برای حفظ تعادل تاج  بر روی سرش و نتواند به راحتی سرش را پایین بیاورد و این طور به ملکه ها شباهت زیادی پیدا خواهد کرد، پس تاج یک اکسسوری بسیار مهم در متعلقات شب عروسی  می باشد.

از آنجایی که در مهمانی ها و محافلی غیر از شب عروسی استفاده کردن از تاج مرسوم نیست ولی خیلی ها تمایل به استفاده از تاج و رفتاری ملکه گونه دارند، میتوان سربندهای خاص را به عنوان یک اکسسوری جایگزین به عنوان تاجی به مراتب ساده تر انتخاب کرد و از حس ملکه بودن لذت برد.

 

همیشه بدرخشید

تیم جوآن گالری