مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

سنگ و نماد برج امرداد چیست؟

 

امرداد

همونطور که قبلا گفتیم در تقویم ایران باستان یک روز به برجی که در اون حضور داریم اختصاص داره و جشن برگزار میشه روز هفتم امرداد در گاهشمار ایران باستان و سوم امرداد در تقویم ایران کنونی، روز جشن امردادگان است.و مطابق معمول در این روز جشن امردادگان برگزار مي شد كه در دوران باستان و عصر ساساني و پس از آن این جشن هم در طبیعت برگزار میشده یکی از جشن های دوازده گانه از شمار جشن های آتش که به مناسبت برخورد نام برج و روز برگزار میشه.

از جلوه های این ماه، طبیعت سبز، بی مرگی طبیعت، وفور نعمت، وفور میوه، فراوانی آب رودها، آبشارها و رودخانه ها، گل های بسیار زیبا با رنگهای شاد و فرح بخش و آسمانی صاف پر از ستاره می باشد. این جشن متعلق به امشاسپند امرداد که مظهر جاودانگی و تندرستی و دیر زیستن است و فرشته امشاسپندان، نماینده آبادی زمین و پاکی و نظافت است. ایرانیان این روز را جشن می گرفتند و خود را برای پیروی از فرشته مذکور آماده می ساختند.

به نماد تولد یک امردادی  سر بزنیم که نماد آن شیر است. یکی از بهترین هدیه­ هایی که میشه تهیه کرد، همین نماد است بسته به بودجه ای که در نظر دارید با فلزهای نقره و طلا سفارش بدید و هدیه ای خاص برای یک امردادی تهیه کنید. این هدیه قابلیت سفارشی سازی شدن داره، دستنبند، گردن بند، گوشواره و یا جاکلیدی و .... شایدم یک قاب موبایل ، تا جایی که ما میدونیم امردادی ها خیلی حساس، و جاه طلب هستند، پس در انتخاب کادو دقت کنید و از همکاران ما راهنمایی و مشورت بگیرید.

 

کمی درمورد امردادی ها بدونیم

نماد برج امرداد شیر و عنصر وجودشان آتش است. ستاره حاکم آن ها خورشید است. فلز وجودشان طلا و یکی از سنگهای خوش یمن آن ها یاقوت زرد است. جاه طلب و شیک پوش هستند.

جوآن گالری