مقالات

Articles

سنگ و نماد برج تیر چیست؟

تیرگان

همونطور که قبلا گفتیم در تقویم ایران باستان یک روز به برجی که در اون حضور داریم اختصاص داره و جشن برگزار میشه، سیزدهم تیر را تیرگان می نامند، یکی از جشن های دوازده گانه از شمار جشن های آتش که به مناسبت برخورد نام برج و روز برگزار میشه.

تیرگان جشنی است که هر سال برای گرامی داشت ” تیشتر” که ستاره باران آور در فرهنگ ایران باستان است برگزار می‌شود اما روایت دیگری هم می گوید در این روز آرش کمانگیر بالای کوه دماوند رفته و تیر معروفش را پرتاب کرده. تیر، کوه و در و دشت را طی کرده تا در کنار رودخانه جیحون بر تنه درخت گردویی نشسته. از آن پس آنجا مرز بین ایران و توران شد و هر سال به یادش جشن می‌گیرند.

به نماد تولد یک تیردادی  سر بزنیم که نماد آن خرچنگ است. یکی از بهترین هدیه­ هایی که میشه تهیه کرد، همین نماد است بسته به بودجه ای که در نظر دارید با فلزهای نقره و طلا سفارش بدید و هدیه ای خاص برای یک تیردادی تهیه کنید. این هدیه قابلیت سفارشی سازی شدن داره، دستنبند، گردن بند، گوشواره و یا جاکلیدی و .... شایدم یک قاب موبایل ، تا جایی که ما میدونیم تیردادی ها خیلی حساس، رویایی و بسیار با سلیقه و شیک پوش، پس در انتخاب کادو دقت کنید و از همکاران ما راهنمایی و مشورت بگیرید.

کمی درمورد تیردادی ها بدونیم

نماد برج تیر خرچنگ و عنصر وجودشان آب است. ستاره حاکم آن ها ماه است. فلز وجودشان نقره و یکی از سنگهای خوش یمن آن ها مروارید است. عاشق پیشه، حساس، شیک پوش هستند و در نقش والدین به خوبی رفتار می کنند.

تابستان زیبایی درپیش داشته باشید

جوآن گالری