مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

راز ارزشمندی طلا در چیست؟
چرا طلا ارزشمند است؟ فقط بخاطر رنگ زیبا و همیشگی آن؟ این فقط یکی از دلایل ارزشمندی طلا است، دلایل بیشماری از جمله اینکه طلا هرگز اکسید نمی شود به عبارت دیگر هرگز زنگ نمی زند و برای همیشه براق می ماند و در مقایسه با فلزات دیگر طلا نرم است. یک گرم طلا را می توان با یک چکش به یک ورق یک متر مربعی درخشان تبدیل کرد. حتی انقدر نازک که پودر طلا تولید می شود و مصارف بسیار متعددی دارد و در آخر اینکه طلا سنگین ترین و متراکم ترین فلز در نمودار تناوبی است.
خب تا اینجا فقط ویژگیهای طلا رو برای شما اسم بردیم و بریم سراغ دیگر ارزشهای طلا، در مورد ارزش مادی طلا نیازی به توضیح نیست، از ابتدای پیدایش طلا، به عنوان پول رایج در داد و ستد استفاده می شده و بعد از آن پیشتوانه ای برای تولید و ارزش گذاری و ... بوده، این فلز گران بها به حدی نرم و ظريف است که به صورت خالص قابل شکل گیری نیست و قابلیت استفاده در ساخت زیورآلات را ندارد. سازندگان طلا برای اینکه بتوانند محصولات طلا را بسازند باید کمی از نرمی آن کم کنند برای این کار فلز طلا را با آلیاژهای دیگر ترکیب می‌کنند پس طلایی که با فلزهای دیگر ترکیب شده باشد، محکم‌ و چکش‌‌خوار می‌شود و قابلیت شکل پذیری دارد و از گذشته تا به امروز فلز مس بهترین گزینه برای ترکیب با طلاست چراکه هم ارزان قیمت است و هم به فراوانی یافت می‌شود و نمایانگر عیار طلا می باشد.
 

بریم سر موضوعی که می خواستم توی این مقاله با شما مطرح کنم، اون هم خواص درمانی طلا است. شاید شما هم به خاطر دارید در قدیم زمانی که یک شخص غش می کرد سریعا یک تکه طلا داخل لیوان آب می انداختند و به اون شخص میدادن و حالش خوب می شد و واقعا خوب می شد یا افراد مسن فامیل دندان طلا داشتند، فکرش رو می کردید که مادر بزرگهای ما دقیقا یک کار علمی انجام میدادند؟ در تحقیقات دانشمندان ثابت شده که قراردادن طلا در آب باعث بهبود عملکرد قلب و بالارفتن فشار خون می شه، چقدر عجیب که در قدیم انسان به این موضوع آگاهی داشته و از این دانش بهره می برده، جالبه بدونین که طلا یکی از فلزاتی هست که نه تنها ارتباط آن با بدن مفیده بلکه خواص درمانی بیشماری هم داره و با رعایت موارد بهداشتی قابل خوردنه، البته نه به شکلی که امروزه در رستورانها مشاهده می کنیم، زیرا طلایی که در غذا مصرف میشه روش تولید و آنالیز خاصی داره و هر طلایی خوراکی نیست.
یه نکته بهداشتی رو در نظر بگیرید اگر تصمیم گرفتین یک تکه از طلایی که دارید رو داخل آب قرار بدین و نوش جان کنید، دقت داشته باشید دارای سنگ و نگین و ... نباشه و حتما حتما حتما قبلش طلا رو بشوئید زیرا طلا با بدن در ارتباطه و از این رو آلودست، با رعایت پروتکل های بهداشتی یک جرعه سلامتی نوش جان کنید.
 
تیم جوآن گالری