مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

وقتی که برای اولین بار به دنیای مد پا میذارین و قصد ذنبال کردن مد رو دارین و میخواین که شیک پوش تر و جذاب تر به نظر برسین کار خیلی سختی پیش رو دارین اما با کمی دقت میتونین به یه آدم خوشتیپ و جذاب تبدیل بشین با رعایت موارد زیر میتونین به اهدافتون برسین.یادتون نره که خوشتیپ بودن حق شماست.

اول از همه اینکه یه جای خوب برا خریدتون انتخاب کنین جایی که همه نوع لباس و اکسسوری رو داشته باشه.

 

بهتون توصیه می کنم که همیشه  رنگ های خنثی در کمد لباستون داشته باشین مثل سفید و مشکی  چون اینجور رنگ ها راحت تر باهم ست میشن هرچه قدر با رنگ های ساده تر شروع کنین براتون بهتره تا زمانی که ترکیب مناسب خودتون رو پیداکنین  پس قبل خرید بدونین چی میخوایین تا بهتر و با وقت و تمرکز بیشتری خرید کنین.اکسسوری (لوازم جانبی)

لوازم جانبی (اکسسوری) مثل جوراب، کلاه، دستکش و شال و یا دستمال گردن و یا کروات و پاپیون، دستمال جیب (پوشت) و حتی گیره کروات، ساعت، گردنبند، دستبند، عینک، انگشتر و …  و اینم بدونید که وقتی به فکر خرید لوازم جانبی هستین باید بدونید برای چه لباس و چه رنگی و چه جا و مکانی میخوایین مثلا کمربند مشکی هیچ وقت با کفش قهوه ای سنخیتی نداره و یا برعکس و یا اینکه کلاه اسپرت با لباس مجلسی و یا رسمی هیچ تطبیقی نداره پس دقت کنین، رنگ جوراب سعی کنین با رنگ شلوار و یا کفش یکی باشه و یا تو یه طیف رنگ باشه.

 

کیف و یا ساک

کیف و ساک نکته ای که کمتر بهش توجه میشه حتی از طرف اونایی که حرفه ای هستن خیلی ساده بگم اگه قراره با لباستون کیف همراهتون باشه دقت کنین که  هیچ وقت با تیپ رسمی کیف اسپرت استفاده نکنین. تیپ های رسمی معمولا از کیف های اداری ویا رسمی استفاده میکنن و توصیه من استفاده از کیف های چرمی هستش و یا ساک چرم مثلا با کت و شلوار سعی کنین از کیف چرم زیر بغل استفاده کنیند و یا کیف اداری و اگه قراره از ساک استفاده کنین ساکی باشه که اولا چرم و یا جیر باشه ثانیا زیاد شلوغ نباشه با جیب ها و زیپ های اضافی. توصیه می کنم از کوله پشتی زیاد استفاده نکنید، به خصوص استفاده از کوله پشتی با لباس رسمی ممنوعه!


کفش

روی خرید کفش سرمایه گذاری خوبی بکنید و کفش مناسب تیپ خودتون رو بپوشید. بازم مثال رسمی و غیر رسمی حیفه که شما در یک تیپ رسمی از کفش غیر رسمی استفاده کنید همیشه با کت و شلوارتون بهترین کفشتون رو بپوشین کفش های آکسفورد مناسب این کار هستن در انتخاب رنگ هم دقت کنین تا منطبق با لباستون باشه. در لباس های نیمه رسمی میتونین از کفش های اکسفورد استفاده کنین مثلا شلوار پارچه ای و تک کت. در تیپ های اسپرت میتونین از کالج و کفش اسپرت استفاده کنین معمولا شلوار لی با پیراهن اسپرت. و اگه از شلوارک و تیپ های اینجوری استفاده می کنید صندل و کتونی گزینه مناسبی هستش. از پوتین ها میتونین با شلوار لی و یا کتان تنگ استفاده کنین.

اینها موارد کلی و پایه ای بود و شما با کمی دقت میتونین این موارد رو ترکیب کنین به شرطی که باهم همخونی داشته باشن تا شیک تر بنظر برسین.