مقالات

Articles

کیف دستی، یاور همیشگی ما در سفرها است که اگر لحظه‌ای مشکلی برایش پیش بیاید، بسیار ناراحتمان خواهد کرد؛ اما ناراحتی ما برای خراب شدن کیف نیست چرا که هزینه تعمیر این کیف ها شاید چندان زیاد نباشد اما هزینه نو کردن و خریدن دوباره یک کیف اگر چرمی هم باشد، بسیار زیاد است.

 کیف چرمی و به طور کلی کیف‌های دستی از جمله وسایلی هستند که افراد و شرکت های متقلب و سودجو با دست‌کاری اندک در مدل های معروف می‌توانند مانند آن را با کیفیت پایین تولید و به عنوان یک کالای لوکس به شما بفروشند. اگر تا به حال در دام این افراد افتاده باشید، تجربه تلخی از آن‌ها به یاد دارید. کیف چرم اگر کیفیت خوبی داشته باشد سال های سال می تواند دوام داشته باشد و مدت زیادی شما را در همه مسافرت ها همراهی کند؛ اما برای انتخاب کردن یک کیف چرمی خوب چه ویژگی‌هایی باید مد نظر داشته باشید تا در دام شرکت های متقلب و افراد سود جو نیفتید.

 

فلزات به کار رفته در کیف دستی چرم مردانه

کیفیت فلزات و یراق‌آلات بکار رفته در کیف دستی می‌تواند بیانگر نکات ریز بسیاری باشد. اگر لولاهای متصل به دسته کیف شل یا غیرقابل اطمینان باشد نشان میدهد که سازنده کیف در ساختن قسمت‌های دیگر کیف هم کم کاری از خود نشان داده است. این کم‌کاری‌ها شاید در نگاه اول دیده نشوند اما به مرور زمان خودشان را در کیفیت پایین ساخت نشان می‌دهند.

کیف های تولید شده در شرکت و برندهای معروف معمولا یراق‌آلاتی متمایز با جنس و شکل متفاوت دارند. علاوه بر شکل و طراحی، جنس به کار رفته در آن‌ها سخت و سنگین است. کیف های تقلبی معمولا فلزاتی استفاده می‌کنند که وزن سبک‌تری دارند و حکاکی اگر روی کیف وجود داشته باشد، شباهت زیادی به هنرهای دستی و کارگاه های خانگی خواهد داشت.

 

مورد دیگری که باید در مورد سخت افزار کیف دستی دقت کنید، زیپ است. بیشتر تولیدکنندگان کیف‌های لوکس هم زیپ‌های خودشان را از شرکت‌های دیگر سفارش می‌دهند و خودشان کارگاه تولیدی ندارند. مارک هایی همانند YKK از جمله برندهای تولید کننده زیپ های بادوام است. برند Raccagni یا Riri را به عنوان اولین‌های صنعت زیپ سازی دنیا قبول کنید. این برند تمام زیپ‌های تولید خودش را بارها و بارها مورد آزمایش قرار داده است و این اجزای ساده ثمره سی سال تجربه این شرکت است. اگر کیفی یکی از برندهای فوق را داشت بدانید که انتخاب دقیقی داشته‌اید.

 

نوع چرم کیف دستی مردانه

انواع مختلف چرم وجود دارد و به لطف پیشرفت صنعت چرم‌سازی، استفاده از انواع چرم‌ها برای کیف‌ها نیز پیشرفت داشته است. هر کسی دوست دارد که کیف مسافرتش چرمی باشد؛ اما در مورد نوع چرم کمتر کسی است که اطلاعات کاملی دارد. همانطور که می‌دانید اجناس با عنوان چرم واقعی (genuine leather) قیمت بالایی دارند؛ اما واقعیت این است که این چرم‌ها، لایه‌ای از چرم فراوری شده بر روی لایه‌ای از پلاستیک و چرم بی کیفیت است که معمولا به جای چرم واقعی به فروش می‌رسد. نوعی دیگر از چرم معمولا در محصولات لوئی ویتون کاربردی‌تر است که مشخصه اصلی آن‌ها براق بودن و پردازش قوی روی آن است که تمامی پرزهای چرم را می‌پوشاند.

به عنوان یک توصیه، می‌توانید به رفتار خودتان با دیگر لباس و وسایل چرمی خودتان نگاه کنید و بر همین اساس، بهترین نوع چرم را انتخاب کنید. برخی از چرم‌های پرزدار مقاومت بالایی در برابر ضربه و خراشیدگی دارند که می‌توانند به عنوان گزینه مناسب برای سفر محسوب شوند.

 

دوخت خارجی کیف دستی چرم مردانه

از جمله دیگر مواردی که می‌توانید به آن استناد کنید و کیف بادوام را از کیف بی کیفیت جدا کنید، دوخت و دوز بیرون کیف است. چرم خوب همیشه باید دوخت خوبی هم داشته باشد. تکنیکی در دوخت چرم وجود دارد که در آن، از یک جای سوزن دو سوزن عبور داده می‌شود و دوخت قوی‌تری به وجود می‌آورد. در دوخت ماشینی به جای یک سوراخ از دو سوراخ مجزا استفاده می‌شود. مسلما دوخت دستی و یک سوراخ بهتر از سوراخ‌های زیاد روی کیف است.

برای بررسی دوخت کیف می‌توانید به میران فاصله درزها از نخ دقت کنید. بهترین جایی که می‌توانید این کار را امتحان کنید دوخت‌های دور دستگیره کیف است. اگر دوخت و درز فاصله زیادی داشته باشند، با گذر زمان و فشار آوردن وزن وسایل، درزها بزرگ‌تر و بدفرم تر می‌شوند.

 

 

دوخت داخلی کیف دستی چرم مردانه

امروزه با گسترش کیف‌های چرمی این دوخت‌ها منسوخ‌شده‌اند و کیف مردانه دارای دوخت‌های منحصر به فردی در دستگیره شده‌اند که باعث می‌شود، در صورتی که کیف به شکل دستی بلند شود، حالتش به هم نخورد. یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت کنید، ادامه دوخت دسته کیف دستی به پایین یا کناره های کیف است تا وزن وسایل نتواند حالت کیف را به هم بزند. اگر کیفی در دست دارید و می‌خواهید خریداری کنید به این دوخت‌ها دقت کنید تا زمانی که در سفر هستید، به جای داشتن یک کیف دستی چرمی شیک، یک کیف معمولی به دست نگیرید.

 

رنگ و طرح روی کیف دستی چرم مردانه

 با گذشت زمان، بهترین حکاکی‌ها و تصاویر روی چرم از بین می‌رود. بهترین شرکت های دنیا هم سعی نمی‌کنند روی چرم نقاشی و طراحی انجام دهند. معمولا به جای طراحی از لوگو های فلزی بهره می‌برند.