مقالات
سبد خرید خالی می باشد

ArticleCategoryList

زیورآلاتی که استفاده می‌کنیم می‌توانند نقش چاشنی لباسمان را داشته باشند یا می‌توانند به کل ظاهرمان را نابود کنند. انتخاب و استفاده از زیورآلات مختلف تفاوت فوق العاده‌ای در ظاهرتان ایجاد می‌کنند و مهم‌ترین عامل در این امر، مثل همیشه، شخصیت شماست. 

کوکو شنل، طراح و چهره مشهور صنعت مد می‌گوید قبل از ترک خانه، باید یک آیتم تزئینی ظاهرتان را بیاراید. با این حال، اگر قرار بود آیریس اپفل، چهره‌ی دیگری در دنیای مد را الگوی خود قرار دهیم، آن گاه قبل از راهی شدن، نه تنها یکی که باید چند تکه‌ی دیگر زیورآلات نیز بر تن می‌کردیم. بنابراین اگر در جبهه مینی مالیسم هستید، یک گردنبند یا ساعت برای شما کفایت می‌کند. اما اگر از ته قلب اعتقاد دارید زیورآلات بیشتر، بهتر به نظر می‌رسد، نگران نباشید. می‌توانید انواع طرح‌ها را بپوشید و مچ دست، گردن و گوش‌هایتان را با تکه‌های زیبای جواهر بیارایید. فراموش نکنید که زیبایی در نگاه شماست، و شما اولین کسی هستید که به خودتان نگاه می‌کنید. اما سبک شخصی لباس پوشیدن شما هر چه باشد، اگر بخواهید تیپ مدرن و مد روزی داشته باشید که بیانگر سلیقه‌ی خوب شما در مد است، چند قانون عمومی درباره هماهنگ کردن زیورآلات محبوبتان با لباستان وجود دارد که باید مدنظر داشته باشید. 

سه قانون که باید هنگام انتخاب جواهرآلات مدنظر داشته باشید:

1- روی یک یا نهایتاً دو ناحیه متمرکز شوید

برای این که شبیه درخت کریسمس نشوید، باید تنها در دو ناحیه بدنتان زیورآلات تن کنید؛ که ترجیحاً از هم فاصله داشته باشند. برای مثال، می‌توانید زیورآلاتی در ناحیه گردن و مچ دست، گوش‌ها و انگشت‌ها، کمر وسینه تان،بر تن کنید. اگر به گوشواره‌های بزرگ و مد روز علاقه دارید، توصیه می‌شود با آن گوشواره‌ها گردنبند نپوشید، یا اگر می‌خواهید بپوشید، حداقل چیزی انتخاب کنید که زیاد مشهود نباشد. ولی می‌توانید یک حلقه با طرحی ظریف و سنگی خارق‌العاده بر تن کنید. لایه‌های مختلف دستبند نیز می‌توانند انتخاب جالب و مد روزی باشند. 

2- بافت و جنس: جفت و جور کنید

انتخابی کلاسیک این است که در آن واحد تنها از یک نوع فلز استفاده کنید، و کمی ماجراجویی می‌تواند به جذابیت شخصیتان بیفزاید! اگر ایده‌آلتان ترکیب گلچین شده‌ای از جواهرات مختلف است، می‌توانید به راحتی و با چند توصیه و ترفند به آن ترکیب برسید. برای مثال، می‌توانید فلزهای مختلف را با هم ترکیب کنید؛ اما در مقادیر نامساوی! هرگز نصف-نصف از فلزها استفاده نکنید. ایده اصلی این است که در ظاهرتان، حضور یک فلز باید چشمگیر باشد و فلز دیگر تنها مکمل آن باشد. یک توصیه دیگر این است که جواهرات مختلف را تنها در صورتی که بافت مشابه دارد، با هم استفاده کنید: جواهرات براق را با جواهرات آنتیک یا کدر استفاده نکنید.

این بار نیز نقطه‌ی تمرکز باید مشخص باشد، و تمام عناصر دیگر باید تنها در خدمت این باشد که زیبایی آن را چشمگیرتر کنند. برای مثال اگر از یکی از گردنبندهای قهوه‌ای ترنس مایکل استفاده می‌کنید، می‌توانید همچنین یک ساعت زنانه با یک دستبند قهوه‌ای بپوشید. 

در عین حال، هر بار که دارید برای یک لباس زیورآلات انتخاب می‌کنید، یک تم درنظر داشته باشید. می‌خواهید به چه برسید؟ ظاهری افسونگر؟ ظاهری کلاسیک؟ پانک راک؟ زیورآلاتتان را با توجه به این تم انتخاب کنید و سبک‌های مختلف را با هم مخلوط نکنید.  

3- تناسب، تناسب، تناسب

همه این اصل را می‌دانیم، ولی باز هم باید گوشزد کرد که تناسب را به درستی رعایت کنید. برای مثال، اگر مچ‌هایتان لاغر و ظریفند، با پوشیدن چند دستبند درشت دست هایتان خرد خواهند شد. از طرف دیگر، اگر خیلی ریزه میزه نیستید، یک دستبند کوچک و ظریف به زحمت به چشم می‌آید. هنگام انتخاب زیورآلات، همیشه تناسب را درنظر داشته باشید! تا زمانی که این اصول را رعایت کنید، تخیلتان می‌تواند هر قانونی را که بخواهد، زیر پا بگذارد.