خانه
سبد خرید خالی می باشد

نقره یک فلز عالی برای ساخت گردنبند، دستبند، انگشتر و دیگر لوازم تزئینی می باشد. این فلز یکی از پرکاربرد ترین فلزات می باشد و با نگاهی به اطراف می توانیم نمونه ای از آن را بیابیم. اما در این میان باید با رعایت نکاتی به صورت اصولی از این فلز نگهداری و مراقبت شود تا دچار آسیب و تغییر رنگ نگردد. در  مقالات قبلی در ارتباط با نحوه تمیز کردن زیورآلات نقره و به طور کلی نحوه نگهداری از زیورآلات بدل به طور مبسوط بحث شد.  در این مقاله نیز  بر آنیم تا نحوه نگهداری و مراقبت درست از زیورآلات نقره را بیان نماییم تا زیورآلاتی همواره درخشان و شفاف داشته باشید.

نحوه نگهداری از زیورآلات نقره

  1. رطوبت، روغن، عطر و لوسیون مو نباید با زیورآلات  و جواهرات نقره تماس داشته باشند. این مواد شامل مواد شیمیایی هستند که به شدت واکنش پذیر هستند و می توانند با فلز نقره واکنش نشان دهند و باعث تغییر رنگ نقره شوند.
  1. زیورآلات نقره خود را در داخل پارچه  قرار دهید به طوری که پارچه نرم و خشک باشد. قرار دادن زیورآلات نقره در داخل پارچه نرم و خشک  باعث عدم تماس با مواد اسیدی و شیمیایی می شود و از خراشیدگی نقره جلوگیری به عمل می آورد.
  2. مجل نگهداری نقره باید تیره و خشک باشد مانند جعبه جواهرات و یا کشو کمد. باید توجه نمود که هر قطعه از زیورآلات نقره باید در جعبه ای جداگانه نگهداری شود . در صورتی که زیورآلات نقره باهم در یک جعبه نگهداری شوند ممکن است زنجیر های درهم تنیده آنها به راحتی شکسته شوند و یا در اثر سایش با یکدیگر خراش و آسیب ببینند.
  3. زیورآلات نقره خود را بر روی هم انباشت نکنید زیرا این کار علاوه بر آسیب دیدن زیورآلات باعث کاهش درخشندگی زیورآلات نقره وشکستگی نگین ها نیز می شود.
  4. زیورآلات نقره را داخل روزنامه، پلاستیک و یا جعبه های چوبی بدون روکش قرار ندهید. استفاده از این مواد باعث می شوند نقره کیفیت خود را از دست بدهد.
  5. از برخورد نقره با عرق بدن جلوگیری شود . عرق بدن یکی از مواد اسیدی می باشد و در هنگام عرق کردن توصیه می شود زیورآلات نقره خود را در آورید .
  6. از تماس زیورآلات نقره با مواد شوینده ای مثل شامپو و … جدا اجتناب کنید چون این مواد باعث آسیب رسیدن به زیورآلات می شوند.
  7. آب کلر دار نیز یکی از مواردی است  که می تواند با واکنش با نقره  باعث تغییر رنگ آن گردد از همین رو توصیه می شود در هنگام استحمام و شنا  در استخر زیورآلات نقره خود را جدا کنید

جهت خرید زیورآلات و اکسسوری های نقره بر روی لینک زیر کلیک کنید.
محصولات چرم و نقره