مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

رازهایی از مروارید که فقط خاندانهای سلطنتی از آن با خبرند

همه ی ما مروارید را بخاطر زیبایی و شکوهش استفاده می کنیم اما موضوع بسیار مهم تری پشت این سنگ زیبا نهفته است این سنگ شفاف و براق به رنگ سفید، شرابی، خاکی، خاکستری مایل به سیاه، آبی و زرد در طبیعت یافت می شوند که عموما رنگ سفید آن را بیشتر دیده ایم، در کنار راز پنهانش این سنگ دارای خواص درمانی فوق العاده ای هم هست. ترکیبات مروارید شامل حدود نود درصد کربنات کلسیم و ده درصد آب و مواد آلی می شود و درجه سختی و استحکام مروارید پنج است . کیفیت و دوام مروارید به درشتی و گرد بودن آن بستگی دارد و رنگ مروارید هر چه روشن تر باشد کیفیت بالاتری دارد اما تمامی آن ها دارای خواص درمانی و ماورایی هستند.

فواید درمانی مروارید تقریبا در تمامی دنیا شناخته شده است، و استفاده از این سنگ های قیمتی در چین چه به عنوان دارو و چه به عنوان یک وسیله زینتی، به دوران بسیار دور می رسد، در زمان های گذشته امپراطور ها و اشخاص سلطنتی به این سنگ علاقه مند بودند. با توجه به اطلاعات ذکر شده در کتاب های پزشکی از این ماده برای تحریک رشد و بهبود پوست جدید، از بین رفتن سموم و آسیب های ناشی از آفتاب و لکه ها استفاده می ‎نمودند. در هند نیز از پودر مروارید در داروها به منظور افزایش سلامت و قدرت عمومی بدن استفاده می ‎شده و در قرون وسطی در اروپا این ماده با خواص درمانی فراوانی شناخته ‎شده بود. آلمانی ها و انگلیسی ها در قرن هفدهم ادعا داشتند که مروارید در طیف های گسترده روحی و جسمی داری خاصیت اثر بخشی است و دانشمند مشهور و فیلسوف فرانسیس بیکن آن را به عنوان ابزاری برای طولانی کردن عمر می ‎دانسته.

راز پنهان مروارید خوش شانسی برای صاحبش می باشد و تغییرات ناگهانی خلق و خوی، نگرانی و اضطراب را کاهش می دهد، غم و اندوه را دور میکند، به آدمی صبر و اراده را می دهد و لطافت قلب و روح را افزایش میدهد، مروارید نیز همانند سایر سنگ های شفابخش نظیر یاقوت، زمرد، فیروزه و ... به جذب انرژی مثبت و دفع انرژی های منفی کمک میکند و با نگاهی به ملکه های جهان پی خواهید برد تمامی آنها گردنبند مروارید به گردن­ دارند جالب نیست؟

 شاید شما هم مثل من دوست دارید یک تکه مروارید به همراه داشته باشید، یکی از طرح های زیبای جوآن گالری، گردن آویز مروارید با نقره آبطلا، قابل ارائه با طلا و نقره

 

تعریف جدیدی از شیک بودن برای افراد خاص

تیم جوآن گالری