مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

الماس سنگ متولدین برج فروردین (آپریل) است. بیشتر الماس های  موجود در طبیعت از یک تا 3 میلیارد سال سن دارند.الماس برای اولین بار در هند و پس از آن در برزیل دیده شد. الماس به صورت طبیعی در هند، برزیل، آفریقای جنوبی، آنگولا ، بوتسوانا، نامیبیا و کنگو یافت و استخراج شده است . امروزه، الماس از از مناطقی نظیر گینه، لسوتو، سیرالئون، چین، تانزانیا، ساحل عاج، گویان، آفریقای مرکزی، کانادا و استرالیا نیز استخراج می کنند.هشتاد درصد از الماس های یافت و استخراج شده به مصارف صنعتی می رسد. اولین سوابق از اهدای یک الماس توسط یک مرد به یک زن به سال 1477 بر می گردد یعنی زمانیکه دوکی اهل اتریش یک الماس را به لیدی مری اهل بورگاندی هدیه داده بود.

در دوران باستان الماس نماد قدرت، شکست ناپذیری و شجاعت بود. رنگ این سنگ قیمتی معمولا به رنگ زرد کمرنگ تا بی رنگ است، اما می توان الماس هایی با رنگ های قهوه ای، آبی، سبز، نارنجی، قرمز، صورتی و سیاه را مشاهده کرد. یونانیان باستان اعتقاد داشتند که الماس از براده های ستارگان است که بر روی زمین افتاده اند. رومیان نیز معتقد بودند که الماس قدرت دفع شر را دارد و آنها را به عنوان طلسم به کار می بردند. رومیان این اعتقاد را از باورها و افسانه های هندیان به ارث برده بودند. جالب است بدانید که در قانون اساسی فرانسه مدون در قرن سیزدهم میلادی، تنها پادشاه حق استفاده از الماس را داشت.

به طور متوسط، هر سنگ 50 درصد از وزن اولیه خود را در طول برش و صیقل از دست می دهد. جالب است بدانید الماس درعمق نود تا صد و بیست مایل زیر سطح زمین قرار دارد و توسط فوران های آتشفشانی به سطح می رسد. ایالات متحده بزرگترین بازار الماس در جهان است. اگر چه ایالات متحده کمتر از یک درصد از کل تولید سنگ جواهر جهانی را در اختیار دارد، اما این کشور به خرید بیش از نیمی از کل الماس جهان با کیفیت عالی اقدام کرده است. هشتاد درصد از الماس ها در جهان جهت استفاده در صنعت طلا و جواهر مناسب نمی باشند.