مقالات
سبد خرید خالی می باشد

Articles

اگر به تازگی محصول چرمی گران‌قیمت خریداری کرده‌اید و برایتان با ارزش است و دوست دارید طول عمر آن را با راهکارهای مناسب افزایش دهید، حتما این مطلب را مطالعه کنید.

برای اینکه بخواهیم از محصولات چرمی برای مدت طولانی استفاده کنیم و یا شکل و ظاهر آن را حفظ کنیم، نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به سایر محصولات غیر چرمی دارد. سعی کنید همیشه محصولات چرمی خود مانند کیف چرم، دستبند، کیف پول چرم، کمربند، کفش یا لباس را تمیز کنید تا گرد و خاک آن بطرف شود. برای این کار یک دستمال نخی تمیز توصیه می‌شود.

 

استفاده از دستمال‌های مرطوب یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن چرم است و تمامی چربی و آلودگی روی چرم را از بین می‌برد. اما توجه داشته باشید که استفاده مدام از این نوع دستمال‌ها، محصول چرمی شما را خشک می کند. پس در استفاده از دستمال‌های مرطوب دقت کافی را داشته باشید.

انواع کیف پول چرمی


بهترین راه برای پاک کردن لکه‌های روشن بر روی چرم‌های تیره، استفاده از چای کیسه‌ای است که در آب گرم به خوبی غوطه‌ور شده باشد. فقط چند ثانیه با ماساژ دادن چای کیسه‌ای مرطوب شاهد معجزه آن خواهید بود. اما اگر موفق به پاک کردن چنین لکه‌هایی نشدید، می توانید کمی سرکه و آب را بر روی تکیه از پنبه ریخته و این کار را باز هم تکرار کنید.

 

اما لکه‌های چربی بر روی چرم را چگونه پاک کنیم؟ نگران نباشید! فقط کمی پودر بچه یا گچ را بر روی تیکه چربی بپاشید و با یک دستمال خشک آن را پاک کنید تا از شر این لکه‌ها خلاص شوید. همشیه سعی کنید محصولات چرمی خود را با واکس و یا روغن مخصوص، واکس بزنید. چرا که این کار می تواند طول عمر محصولات چرمی را بیشتر کند، مخصوصا کفش‌های چرم را. این کار ضمن تمیز کردن و براق کردن باعث جلوگیری از نفوذ آب به بافت چرم می‌شود.

برای دیدن نمونه کمربند های چرم و خاص جوآن گالری کلیک کنید

 

در خرید واکس چرم دقت کنید که دقیقا هم رنگ محصول چرمی باشد، و اگر نتوانستید هم رنگ پیدا کنید از واکس‌های شفاف یا بی‌رنگ استفاده کنید. همیشه واکس هایی را بخرید که در فرمول شیمیایی آنها از موم زنبور عسل استفاده شده است.

همچنین در انتخاب برس برای واکس زدن چرم هم دقت کنید. عموما در بازار دو نوع برس زبر(خشن) و نرم(ریز) وجود دارد. استفاده نادرست از این برس‌ها می تواند آسیب جبران ناپذیر و جدی به چرم شما بزند.

با رعایت همین چند نکته ساده می توانید طول عمر محصولات چرمی خودتان را افزایش دهید.